Partnerský matrac, existuje ideálne riešenie?

Ak hľadáte nový matrac pre seba a svojho partnera, určite ste narazili na kľúčovú voľbu medzi dvojicou matracov s rozdielnou tuhosťou a jednodielnym partnerským matracom. O tom aké sú výhody a nevýhody oboch možností, a ako vybrať partnerský matrac sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Výber toho pravého matraca pre manželské lôžko je dôležitou etapou stavby alebo rekonštrukcie každej spálne. Zdravý spánok a jeho kvalita ovplyvňuje nielen náš pracovný výkon, ale taktiež našu náladu a celkový životný elán. Práve preto je výber správneho matraca veľmi dôležitým krokom, ktorý určite netreba uponáhľať.

Rozdiel, ktorý zaváži

Prvým bodom, na ktorý je nutné zamerať svoju pozornosť pri výbere partnerského matraca je hmotnostný rozdiel. Priemernému manželskému páru bez nadváhy či iných hmotnostných anomálií ukáže váha hodnoty s rozdielom 40kg. Pre ilustráciu si predstavme manželský pár, ktorý požaduje rovnako pre partnera ako aj pre partnerku tvrdý matrac. Muž s hmotnosťou 90kg bude mať pocit tvrdého matraca až pri hodnote 5 z 5 stupňovej škály tvrdosti, zatiaľ čo 50kg vážiaca žena si pre rovnaký pocit tvrdosti vystačí s hodnotou 3 alebo 4 z 5. V ideálnom prípade by mal tento pár siahnuť po rozdielnych matracoch. Tie každému z partnerov poskytnú potrebnú mieru komfortu a opory.

Nekomfortne alebo s medzerou

Potrebu rozdielnej tvrdosti matracov rieši ich obojstranná použiteľnosť, ktorá umožňuje použiť rovnaký matrac pre oboch partnerov, pričom každý z nich môže využívať tú stranu, ktorá mu viac vyhovuje. Obojstranné matrace majú však jeden háčik, a tým je medzera medzi oddelenými matracmi. Tá však môže niektorým párom vadiť viac než iným. Vo výsledku sa mnoho ľudí rozhodne pre menšie zlo a vzolí jednodielny partnerský matrac. Táto možnosť však predstavuje kompromis vykúpený komfortom jedného z partnerov.

 

 

 

 

Vyberte si svoj nový matrac na ZdriemniSi.sk

Predchádzajúci článok
Chyby, ktorým sa vyhnúť pri kúpe nového matraca
Nasledujúci článok
Životnosť matraca – kedy prichádza matrac o svoje vlastnosti?