Chyby, ktorým sa vyhnúť pri kúpe nového matraca

Prehadzujete sa v noci, ráno sa budíte viac vyčerpaný a ubolený, než ste išli spať a už dávno sa netešíte večer do postele? Je čas na kúpu nového matraca! Ak sa vám výber matraca zdá jednoduchý a vyberiete si hneď prvý, ktorý uvidíte, je vysoká pravdepodobnosť, že problémy s vašim spánkom sa nevyriešia. Ako to?

Existuje totiž niekoľko chýb, ktorým sa pri kúpe nového matraca treba vyhnúť.

Chyba č.1 – Zabúdame na našu obľúbenú spiacu polohu

Ako deti sme zaspali v rôznych spiacich polohách a na najrôznejších miestach. V rukách rodiča, ohnutí na gauči, na koberci na zemi. No čím sme starší, tým viac si uvedomujeme, že kým sa večer neuvelebíme do svojej obľúbenej polohy, tak jednoducho nezaspíme. A práve naša obľúbená spiaca poloha má výrazný vplyv na výber matraca. V prípade, že radi spíte na boku, je vhodné vybrať taký matrac, ktorý sa prispôsobí vašim krivkám. Matrac sa pod bokmi a pleciami prispôsobí a tak chrbtica ostane počas celého spánku vyrovnaná. Naopak, ak radi spíte na chrbte alebo bruchu, pohodlnejší spánok vám zabezpečí tvrdší matrac.

Chyba č.2 – Bolesti chrbta vyrieši tvrdý matrac

Bolesť chrbta patrí medzi najčastejšie príčiny nespavosti. Avšak neexistuje univerzálny typ matraca, ktorý by vám pri týchto bolestiach uľavil. Každá bolesť je špecifická a má svoju príčinu. Zo všeobecnosti však platí, že ak vás bolí chrbát zo zlého držania tela, či už pri chôdzi alebo práce za počítačom, bude pre vás najlepšia voľba tvrdý matrac. Počas spánku na tomto matraci bude mať vaša chrbtica oporu počas celej noci a vyrovná sa do správneho tvaru. Vo vyššom veku prichádzajú bolesti najmä z opotrebovania kĺbov a ochorení ako reuma či osteoporóza, v tom prípade vašim pleciam, bedrám či kolenám uľaví naopak mäkší matrac. Vynikajúcou voľbou je v tomto prípade tiež matrac s vyššou vrstvou pamäťovej peny.

V prípade špecifickej diagnózy je potrebné sa riadiť odporúčaním vášho lekára.

Chyba č.3 – Ignorujeme zvýšené potenie počas spánku

Letné dni prinášajú so sebou niekedy až neznesiteľne horúce noci. Ak patríte k tým ľudom, čo v lete nevymenia klasický paplón za tenšiu prikrývku, je pravdepodobné, že sa v noci nadpriemerne potíte. Tento problém ľahko vyrieši výber taštičkového matraca, ktorého pružiny sú uložené do uzatvorených „taštičiek“. Táto otvorená priedušná konštrukcia matraca zabezpečí zvýšenú cirkuláciu vzduchu a optimálny odvod vlhkosti z postele. Pri potení sú taktiež vhodné penové matrace s deravým jadrom, ako napríklad naše matrace Omegaflex  a Golden Visco.

Náš tip: Skúste hneď ráno po zobudení neustlať posteľ, ale spraviť to až po nejakom čase. Týmto necháte vašu posteľ „dýchať“, rýchlejšie sa vysuší, čo zabezpečí vyššiu hygienu vášho matraca.

DODÁME AKÝKOĽVEK ROZMER
Odoslanie 2-4 pracovné dni
Penový matrac

Omega Flex

Tvrdosť: Stredne mäkký / Stredný

Výška: 20 cm

Mimoriadne pohodlný matrac s odvetraným jadrom vyhotovený z BIO peny, ideálny pre osoby s preferenciou mäkšieho lôžka.

From 189,00  s DPH

DETAIL
Matrace skladom

Chyba č. 4 – Zabúdame, akú máme doma posteľ

Penový, pružinový, sendvičový či ortopedický? Predtým, ako si vyberiete váš matrac, treba myslieť aj na to, akú posteľ s roštom máte doma. V prípade, ak máte posteľ s plnou doskou alebo pevným latovým roštom, je vhodnejšie vybrať taštičkový matrac, ktorý si s takýmto pevným povrchom rozumie najlepšie. Naopak, ak máte rošt z pružných lamiel, odporúčame zvoliť penový alebo latexový matrac. Vďaka svojej pružnosti lamely znížia nadmerné zaťaženie penového jadra v exponovaných bodoch, čím napomáhajú k vyššej životnosti samotného matraca.

Chyba č. 5 – Cena matraca je najdôležitejšia

Prídete na webovú stránku predajcu a hneď si zvolíte zoradiť produkty od najlacnejšej ponuky? Presne to je chyba, ktorej sa dopúšťame mnohí a to pri kúpe väčšiny produktov v online svete. Každý matrac na Zdriemni Si je vysokej kvality a je jedinečný svojimi vlastnosťami a preto sa nemožno rozhodovať podľa ich ceny. Je samozrejmé, že rozpočet pri výbere matraca je dôležitý, no nemožno zabudnúť, prečo v prvom rade chceme nový matrac kúpiť – pre jeho špecifické vlastnosti, ktoré nám pomôžu vylepšiť kvalitu spánku a nie preto, že má akciovú cenu.

Chyba č. 6 – Chránič matraca je zbytočný

Už som investoval do nového matraca, načo ešte kupovať aj chránič? Presne preto. Kúpa nového matraca je dlhodobá investícia, preto je v našom vlastnom záujme starať sa oň, aby jeho vysoká kvalita vydržala čo najdlhšie. V tom nám pomôže práve chránič matraca, ktorý ho nielen ochráni pred potom a tekutinami, ale aj zvýši našu pohodlnosť počas spánku. Chránič je vytvorený z vysoko kvalitného materiálu s antialergickou a protiroztočovou úpravou. Jeho veľkou výhodou je možnosť jednoduchého a pravidelného prania, čím docielite spánok v čo najčistejšom prostredí.

Ak sa stále neviete rozhodnúť, ktorý matrac je pre vás ten pravý, vyskúšajte náš Konfigurátor. Po rýchlom vyplnení základných údajov získate výber najvhodnejších matracov práve pre vás.

Vyberte si svoj nový matrac na ZdriemniSi.sk

Predchádzajúci článok
Ako vám doručíme váš nový matrac?
Nasledujúci článok
Partnerský matrac, existuje ideálne riešenie?