Nie je pena ako pena

Vybrať si v širokej ponuke matracov ten pravý nie je ani zďaleka také jednoduché ako by sa mohlo zdať. Okrem škály tvrdostí, rozmerov a nosností na vás totiž čaká aj voľba samotného materiálu. Prečítajte si základnú charakteristiku penových materiálov využívaných pri výrobe matracov a vyberte si ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám.

Neviete si vybrať alebo váhate aký matrac potrebujete? Vyskúšajte náš konfigurátor a nechajte si odporučiť dokonalý matrac pre vás a vaše spánkové návyky.

V minulosti bol výber matraca otázkou jednoduchej voľby: „Pena alebo struny“. Vývoj moderných materiálov, nové technológie spracovania a najmä nové vedecké poznatky o správnej spánkovej polohe však priniesli skutočnú materiálovú revolúciu. Pena totiž už dávno nie je len polyuretánová zvaná tiež „molitan“ a struny už vonkoncom nemajú charakteristiku súkromnej trampolíny. V nasledujúcich riadkoch vám preto prinášame stručný prehľad pien a penových materiálov.

Polyuretánová pena

Začneme s najtradičnejším materiálom, na ktorom spal zaručene každý. PUR pena sa používa na výrobu matracov už skutočne dlho, a aj preto patria matrace z nej vyrobené k tým najdostupnejším.  Vďaka nízkej cene a širokej palete tvrdostí je PUR pena veľmi obľúbeným materiálom, s ktorým je možné vyrobiť aj dostupný matrac kvalitne. Dokonalým príkladom sú veľmi obľúbené matrace ZeroZero Hard, ktoré patria k najpredávanejším penovým matracom v našej ponuke.

HR alebo Studená pena

HR pena je priamou evolúciou PUR peny, ktorú prekonáva nielen dlhšou životnosťou ale tiež aj špičkovou elasticitou a vynikajúcou priedušnosťou. Ako už jej samotný názov napovedá, táto pena vzniká pri oveľa nižších teplotách ako klasická PUR pena. Vďaka tomu ostávajú jednotlivé póry otvorené a umožňujú tak lepšie prúdenie vzduchu. Studená pena bola vyvinutá priamo pre výrobu matracov, a preto sú jej vlastnosti optimalizované pre dlhú životnosť a vysokú mieru komfortu. K najobľúbenejším matracom z HR peny patrí model King Silver, ktorý aj vďaka HR pene s hustotou 40lg/m3, dosahuje nosnosť až 130kg .

Pamäťová alebo Viscoelastická pena

Pamäťová pena, najžiadanejší materiál všetkých milovníkov komfortu, vznikla ako špeciálny projekt výskumného oddelenia NASA. Jedinečná vlastnosť peny umožňujúca zníženie protitlaku na základe telesného tepla, mala pomáhať astronautom s prekrvením končatín a únavou počas dlhých letov. Aj matrac s vrchnou vrstvou pamäťovej peny napomáha prekrveniu končatín, zabraňuje vzniku preležanín u trvalo ležiacich pacientov a taktiež mierne kumuluje teplo, čo určite ocenia všetci zimomraví. Najkomfortnejším pamäťovým matracom z našej ponuky je model Golden Visco. Ponúka až 5 cm vrstvu pamäťovej peny doplnenú jedinečným penovým jadrom s lamelovou profiláciou, ktorá objíme každú kontúru tela a navyše zlepšuje cirkuláciu vzduchu.

Latexová pena

Matrace z latexovej peny sú vyrobené z prírodného materiálu získavaného z kaučukového mlieka z kmeňa kaučukovníka. Výhodou matracov zhotovených z latexovej peny je ich vysoká životnosť, za ktorú vďačia špecifickej materiálovej štruktúre s hustotou až 65kg/m3. Kompaktnosť a tvarová stálosť materiálu nám umožňuje vyrobiť matrac s množstvom malých vetracích otvorov, ktoré ocenia všetci užívatelia trpiaci nadmerným potením. Odvetrávacím systémom doplneným priedušným taštičkovým jadrom disponuje aj model Latexo S1000, ktorý je navyše vystužený kokosovými vláknami.

Panthera, Viscool, Biopena…

Zoznam materiálov je takmer neobmedzený, rovnako ako špecifické nároky užívateľov. Nové základné ale aj doplnkové materiály vznikajú každý rok a aj v našom portfóliu môžete naraziť na viacero názvov, ktoré sme nespomenuli. Obsiahnuť ich všetky by si však vyžadovalo publikáciu knižných rozmerov, a preto ak sa chcete dozvedieť viac o konkrétnom materiáli neváhajte a obráťte sa na nás prostredníctvom nášho četu, telefónu alebo emailu.

Dočítali ste sa až sem a stále sa neviete rozhodnúť? Vyskúšajte náš 30 sekundový konfigurátor a nájdite dokonalý matrac pre vás a vaše spánkové návyky.

Vyberte si svoj nový matrac na ZdriemniSi.sk

Nasledujúci článok
Madrac, matrac, matracík… odkiaľ sa vlastne zobral?